Minipříběh z masérny

Každý den a každý klient je unikátní

Den co den se setkávám s různými klienty všech věkových skupin. Někdy je jejich bolístka, příběh, nebo trápení opravdu unikátní.

Den co den se setkávám s různými klienty všech věkových skupin. Někdy je jejich bolístka, příběh, nebo trápení opravdu unikátní.

Mnohdy se, se svojí bolestí potýkají velmi dlouho. A o to jsou překvapenější, že během jedné návštěvy jsou schopni takového pohybu, který dříve nebyl možný.

Pro představu vás s některými, kterým pomohly masáže, seznámím...

Nejlepší reklamou je spokojený klient

Začneme hned netradičně 🙂

Toto mi zaslal klient, který byl u mě na masáži a zjistil, že moje postupy jsou funkční. Po práci na zahradě si znavil paži a podle výukového videa si ji zase opravil.

Bylo nebylo jedno staré království. V širokém dalekém okolí bylo pro svůj typický podlouhlý tvar s pěti protáhlými poloostrovy na jihu známo jako Království pravé ruky. Vládl mu král Petr I Pomalý. Ten ve svém království dbal na vzdělání. Jeho poddaní Šlašičky a Šlachové se tak většinu času věnovali bádání, obchodu a dalším jemným činnostem. Království se tak žilo celkem dobře a jeho obyvatelé si na většinu těžkých prací najímali pracovníky z okolních zemí. Pro jejich píli a sílu jim místní začali říkat Mravenci. Pracovali dobře, a i když to byla cháska obhroublých mravů, vetšinu s nimi místní neměli problémy. Co pravda, občas se po těžké práci opili a poprali, zvlášť v nechvalně známých levných nálevnách v jižních prstových poloostrovech. Místní tomu celkem trefně říkali noční mravenčení a zvykli si na to.

 

Na stará kolena se však král rozhodl, že se království ještě více zvelebí. Začal stavět nová honosná města, vesnice, královské cesty i university. Jak ale spěchal, dostávalo se do království stále více a více mravenců. Král přestal dbát na dbát na blaho a rovnováhu ve své říši, požadoval po svých poddaných stále větší výkon a problémy narůstali. Svého snu se však nechtěl vzdát. Poprosil tedy o pomoc čarodějku Evu z Lukovského království, která byla v široké dalekém okolí známa svou moudrostí a léčitelskými schopnostmi. Ta krále naučila, jak uvést vše do rovnováhy. Od té doby se i Šlašičky a Šlachové naučili pilně pracovat, ale i odpočívat. Mravenců už v království tolik nebylo a všichni žili štastně a spokojeně..

A tady jsou další důkazy spokojenosti

Přišla mi paní na druhou masáž a se světýlky v očích mi vyprávěla, jak se konečně vyspala. Jak jí nemravenčily prsty a že si masíruje patku dlaně podle mých rad. Doma na ni prý koukají, co "nacvičuje" ale ona se nenechá odradit a pilně trénuje. 

Stejně tak byla nadšená z toho, že už ji nebolívá hlava a že si vždy promne svaly podle vzoru, který jsem ji ukázala.

Je to krásné, když se práce daří. Ráda pomáhám lidem a když vidím, že se spokojení vrací je to práce o to veselejší.

Spokojenost s videi na sítích

Toto mi přišlo emailem 🙂

Paní Evičko.
Děkuji za posílání e-mailů. Sleduji Vás na facebooku a jste moc šikovná, vážím si Vás.
Kde moje ruce dosáhnou, tam se vymasiruji 😁

Děkuji
Dagmar .L.

Nestejnoměrný zkus zubů

Navštívil mě muž, okolo 60 let, který trpěl občasným tinnitem. Měl dny, kdy ho to nenechalo vyspat a jindy o něm nevěděl. 

Hledal tedy příčiny kde se dalo, a tak navštívil i mě. Povolovala jsem všechny možné zatuhliny v oblasti uší, kývač hlavy až na kliční kost, svaly v týle,  svaly na čelisti i v dutině ústní.

Po masáží mi říká: "a schválně se podívejte, jak mi ta čelist špatně doléhá". Nic jsem neviděla a tak jsem ho poslala k zrcadlu, aby se podíval sám.

Nebránil se údivu a pořád dokola opakoval, že to není možné... Ještě nevím, jak dopadl jeho tinnitus, ale na první pokus odstranit něco, co mu bránilo v dokonalosti, bylo příjemné.

Sesedlé obratle a nebo volná páteř?

Více informací o tom, jak protahování funguje a jak ho provádím pro své klienty já, je můžete dozvědět ve výukovém videu.

V posledních měsících se zaměřuji na páteř a prostor mezi jednotlivými obratli. Je zlváštní, kolik se toho z obratů dá vyčíst. 

Jeden přípěh je dospělého muže, který má pár let před zasloužilým odpočinkem. Je velice vitální, jen ho trápí občasné výstřely v oblasti plotének. Po "přečtení" páteře je znát, že prostor mezi nimi a velikost plotének je téměř minimální. Proto jsem ho začala protahovat způsobem, který mu nejvíce vyhovoval. Řekl, že můžeme klidně 20x.

Takže jsme intenzivně protahovali a na konci masáže se znatelně vyskytl prosor mezi většinou obtlů. Páteř se povolila a rozlilo se teplo v zádech. Muž ještě dostal doporučené cviky na udržení stavu.

 

Co říkají svaly na nestabilní postoj

Muž středního věku, který pracuje často na štaflích, nebo tak různě, aby dosáhl na strop měl silné bolesti v tříslech. Bolest se postupem času rozestupovala do kříže, hýždě, beder a celého těla. 

Svaly na stehnech a hýždích přespříliš zaměstnával a jak  potřeboval mít jistotu v nestabiních pozicích, tak do nich dával hodně energie a ta se projevila za čas v únavě svalu. Unava byla tak pravidelná, že nohy už se přes noc neregenerovaly a muž přestával mít zájem o dění kolem sebe. 

Jinak klidné vánoční svátky prožíval apaticky, protože všechna jeho síla, kterou měl, mu stačila na to, aby si splnil základní lidské potřeby.

Po probrnknutí svalů v tříslech, háždi a bedrech byl jako na novém světě. Měl ještě vymyšlenou variantu, že pojede za známou lékařkou. Tu ale po příchodu z masérny zamítl s tím, že už je mu dobře. Na druhé návštěvě jsme vše ještě doladili a pán už běhá jako dříve.

Nepříjemně bodavá bolest v loktu? Co s tím?

Pokud pracujeme rukama a zvedáme těžká břemena, trpí lokty. Někdy ramena, nebo zápěstí.

V tomto případě jde o loket, který byl namáhaný letitou prací: zvedání těžkých kyblíků, lopat a každý den, dnem i nocí. Právě ta noc, si myslím,  je rozhodující. Protože noční směny nejsou pro zdraví našeho organizmu tím nejvhodnějším.

Tato paní navštívila celkem 6x lékaře a pokaždé získala injekci do loktu. Závratná úleva se nekonala. A tak trpěla dál, dokud jí kolegyně nenasměrovaly ke mně.

Provedla jsem ošetření Bowenovou technikou. Během několika vteřin ve dvou opakováních jsem se věnovala loktu. Toť vše.

Při další návštěvě mi paní řekla: "loket naprosto v pohodě" jen ještě tady šlacha v dlani , tady to "stehýnko" (tato šlacha totiž navazuje na tu přetíženou v loktu) takže jsme ji také ošetřili a je po problému! Z toho můžeme usoudit, že někdy málo služby udělá hodně parády. 

Tyto postupy je potřeba opakovat cca po 14-ti dnech. Ale pokud nezabíralo nic, tak toto beru za úspěch

Praktické návody, jak tomu můžete sami pomoci, je ve výukovém videu.

Co může způsobit dlouhodobé závaží na hlavě?

Navštívil mě mladý muž, do 30-ti let. Jeho život se za poslední rok omezil na postel a její okolí. Už ani nechodil do zaměstnání, protože přes jeho častou dobu pracovní neschopnosti nebyl žádaným zaměstnancem.

Kde se stala chyba? Vyprávěl mi, že asi 10 let pracoval jako svářeč s těžkou kuklou s odvětráváním na hlavě. Ta prý měla cca 7 kg. Denně 8 hodin s tímto závažím v nepřirozené poloze a po dobu 10 let způsobilo, že v práci omdlel. Několikrát se svezl sanitkou do nemocnice, navštěvoval rehabilitace, až přišel o zaměstnání. 

Po první návštěvě jsme začali zvětšovat meziobratlový prostor páteře. Věnovali se obzvláště oblasti krku a jeho tíhu na hrudi jsme řešili povolením mezižeberních svalů. Projela jsem ještě všechny svaly, které znám a už po první návštěvě mi oznámil: "první tři dny byly naprosto bez chyby".  Měl chuť hrát si s dětmi a konečně to byl ten správný táta pro své děti. 

Druhou a další návštěvou se stav zlepšení protahoval. Chvíli bude trvat, než jeho dlouho utlačované svaly budou volné, ale každý den na nohách je důkazem toho, že tento směr má smysl.

Postupy, které jsem na klientovi aplikovala, jsou ve výukovém videu.

Nepříjemné projevy kolene při dlouhém sezení v autě

Navštívila mě asi 25letá slečna, kterou trápilo delší sezení v autě. Stačila jí prý hodina a už ji bolela kolena, která při žádné jiné činnosti necítila. Zaměřila jsem se na svaly, které ovlivňují hybnost kolene. Šlo o svaly v místě kloubu a další na stehně. Zmíněné svaly jsem změkčila a zprovoznila. Slečna zvládla cestu v autě dlouhou 24 h. Prý bez bolesti.

Obdržela ještě "návod" na svoje kolena při opakování obtíží, aby si mohla pomoci sama kdykoliv by bylo třeba.

Citlivé chodidlo pod klouby prstů

Klientka před důchodem si stěžovala, že ji bolí chodidla pod klouby prstů. Všimla jsem si, že má prsty našponované vzhůru, téměř až do kladívkovitého typu.

Promasírovala jsem jednotlivé šlachy k prstům a doporučila jí cvičení, kterým si bude prsty ohýbat dolů, směrem k chodidlu. Tímto cvičením protahuje svaly na nártu i na holeni.

Patrní ostruhy a křeče v lýtkách

Muž v aktivní fázi života mě navštívil s tím, že má těžké nohy. V noci ho trápí křeče v lýtkách a cítí se unavený. Při doteku jsem zjistila, že má chodila velmi tuhá a že všechny šlachy na nich jsou pro něj citlivé. Stejně tak měl citlivou i patu z vnitřní strany. Někdy je citlivá z vnitřní strany, jindy z vnější. V našem případě to nehraje roli. Vliv tohoto je v tzv. pronaci, nebo supinaci kotníku. (kotník dovnitř nebo ven).

Když jsem probrnkala všechny tři hlavy lýtkového svalu a úpony achilovky na patě, spolu s ploskou nohy.... bolest se po několika minutách zmírnila. Před odchodem zcela vymizela.

Toto je další "zázračný" klient. Není nad to, když se těla ošetřují včas!

Další klient, muž, který ke mně chodil na pravidelné návštěvy a s obtíží jsme našli nějaké bolavé místo, mě navštívil s krční páteří. Mimo tuto "bolístku" jsme našli citlivé paty. Bylo mi podezřelé, že za takto krátký čas si "vyrobil" tyhle neduhy. Rozebírali jsme, jaké činnosti během dne má a kdy jeho lýtka a chodidla dostávají "zabrat"

Přiznal se, že pokud v práci pracuje, klečí na kolenou a prsty se opírá o podložku. Tímto neustálým přepínáním šlach v chodidlech trpěly jejich úpony a vytvářely se nepříjemné bolesti na patách. Svaly jsme povolili, rozbrnkali a pán slíbil, že si vyrobí klekátko (vyšší polystyren), aby měl kolena výš, než nyní má a bude mu tím příjemnější se opřít o nárt víc, než bez podložky.

Postup kterým tomu můžete pomoci i vy, najdete ve výukovém videu.

Karpální tunel a bolesti celých dlaní

Osvědčené postupy se můžete dozvědět z výukového videa.

Přišla za mnou jedna zasloužilá babička, kterou v noci trápily bolesti celých dlaní. Čas od času jí ostrá bolest vzbudila. Věděla hned, že je to ztuhlost šlach v Karpálním tunelu. 

Když jsem si "půjčila" její ruce, byly ztuhlé a v zápěstí cosi nepříjemně "chroupalo". Ošetřovala jsem tedy celou část ruky, hlavně od loktu k prstům. Tam jsem probrnkávala všechny šlachy a hodně jsem působila na svaly v dlani. Když jsem se po ošetření druhé ruky vrátila k té první, "chroupání" zmizelo. Paní prohlásila, že je to lepší. Ještě jsem dále ladila dlaně, a i ty změkly. 

Není nad to, když se dílo daří. Jsem zastáncem toho, že je lepší zkusit vše pozvolna. Po dobrém a teprve když to nezabere můžeme říct, že jsme zkusili vše a můžeme dát volnou cestu nevratnému lékařskému zákroku.

Měsíc měla od zmíněných bolestí klid, až po namáhavé práci na zahradě se ji to opět vrátilo. Ale kadžý den bez bolesti se počítá.

"Mravenčení" rukou 

Ze svých zkušeností jsem začala rozlišovat mravenčení probíhající ve spánku ( v leže) a mravenčení denní (při práci a nevhodné poloze rukou).

Moje zkušenost:

  • noční mravenčení – je to záležitost zejména svalů kolem lopatky, pod lopatkou a sval u podpaží, tzv. velký a malý sval oblý a svaly na lopatce.
  • mravenčení přes den – například při jízdě na kole, nebo dlouhé řízení auta – je nutno hledat konkrétní citlivé místo, ale většinou se mi potvrdily svaly z přední strany ramene a paže. Přední deltový sval a jeho úpon

Ve svalech jsou rozdílná místa "zatuhnutí" svalů a k tomu je nutné při řešení přihlížet. Ať už je to s omezením prokrvení jakkoliv, nejsem zastánce jedné diagnózy: ucpaný Karpální tunel.

Myslím si, že je minimálně 7 míst, kde svaly tuhnou, bolí a mají vliv na konečnou rychlost průběhu krve a nervů. A pokud se každému místečku pověnujeme a ošetříme ho... to byl bylo, aby to nebylo lepší. Sama jsem si vyřešila 5 let nepříjemného spánku během jednoho dne nácviku kolegů na kurzu. Potíže se čas od času vracejí, ale nikdy ne do takové míry, jako dříve.

Kromě šikovných rukou masérů, je pro zlepšení stavu vhodné používat ještě správné cviky. 

  1. cvik na uvolnění lopatek
  2. cvik na uvolnění zápěstí a šlach v Karpálním tunelu

podrobný popis ošetření s návodem se dozvíte v eBooku Manuál maséra profíka.

Žaludek, žlučník, nebo co tedy?

Nedávno se mi poštěstilo, že za mnu přišel pán s potížemi pod hrudní kostí.

Popisoval to jako takové divné chvění, snad křeče u žaludku. Vyděsilo ho to a rozhodl se jít za Gastroenterologem.

Po sondě do žaludku nic nenašli... Jak by taky? začátek a konec jeho potíží byl v napjatých svalech, které nesou vrchní část břicha.

Sama jsem to zažila při pokročilém stupni těhotenství. Pokud je tělo namáháno (váhou, nebo námahou) někde se to dříve, či později ukáže. Po přebrnknutí měl pán klid, a to je důležité.

Jiný muž obdobnou bolest pociťoval každý večer, po namáhavé práci. Začalo to ode dne, kdy si narazil hrudník.

Svaly pod hrudním košem a kolem pupíku měl natolik ztuhlé, že se jejich napětí vždy připomnělo. Stačilo svaly správně "probrnknout" a byl zase jako na "novém" světě!

Snížení hladiny cukru v krvi u prokázané cukrovky

Čerstvá důchodkyně měla očekávání, že jí pomohu s cukrovkou. Její hodnoty i přes podávání inzulínu a přísné dodržován diet a návyků spojených s pohybem se nijak nelepšily.

Před lékaři vypadala jako "lajdák", se svojí neustále zvýšenou hodnotou cukru v krvi.

Nevzdávala se a zkoušela pro zlepšení svého stavu co se dalo. Po návštěvě u mě a "probrnkání" celého těla mi po týdnu hlásí: "já to nechápu, nic jsem nezměnila a je to výrazně lepší!"

Ještě jsme pro jistotu nasadily čaj z Borůvkového listí vždy před snídaní a život je veselejší, když máte cíl!

Třísla fotbalistů

Mladí sportovci chtějí udělat něco pro své zdraví a ono se to vždy nepovede.

Tím, jak často stojí na svých nohách, běhají a kopou do míče se časem ukáže, kdo má jaký základ.

Základem, mám na mysli funkčnost ostatních svalů v těle. Protože nestabilita například v kotnících, achilovce a potom v kyčlích se právě tady ukazuje. A rčení: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Se časem vyklube v nějakou bolest. Naštěstí je k tomu všemu cesta. Ale moje ruce nedosáhnou všude, a proto se o tyto zkušenosti dělím.

Někdy oprava těchto míst je "mládeži nepřístupná" protože třísla, která jsou až na vnitřní straně stehen jsou blízko intimních partií. Takže po vzájemné domluvě a s nejvyšší opatrností přebrnkávám Bowenovou technikou svaly uložené od stehenní kosti na sponu stydkou. Je to pro ně citlivé, ale po rozdýchání je nepříjemnost pryč. A už žádná namožená, nebo natržená třísla, dlouhé bolesti po tréninku. Ví kde mě najdou a já vím, kdy mají další zápas.!

 

Tíha na hrudi

Není to jediný případ a tato skutečnost se objevuje několikrát do týdne. Klienti mají citlivou oblast mezi prsy, nad nimi, nebo se jim hůře dýchá a mají pocit, jako by měli kámen na hrudi. Tato oblast je bolela a někteří klienti vyhledávali lékařskou pomoc, protože měly obavy z infarktu. Nakonec odcházeli z nemocnice s tím, že mají SRDCE JAKO ZVON a že jim žádné nebezpečí nehrozí.

Že to není vážné už věděli. Tak co jim tedy je?

Šlo o ztuhlé mezižeberní svaly a ty mnohdy způsobily JEMNÉ POSUNUTÍ žeber z jamek na hrudní kosti, nebo v bočních trnech obratlů. 

Takže jsme mezižeberní svaly projížděli, změkčovali a někteří klienti si domů odnášejí "návyk" na první pomoc. Toto změkčení si provádí vždy, když zase cítí tuto známou tíhu.

Pracovní postupy, které jsem v tomto případě prováděla se můžete také naučit z výukového videa.

Podvrtnutý kotník

Navštívil mě mladý muž s úrazem kotníku. Skočil na tvrdý asfalt a celou svojí vahou dopadl na kotník a vymknul si ho. Po 3 úlevových týdnech a rehabilitaci měl stále omezenou hybnost, kterou doprovázela bolest. 

K čemu u něj došlo:

Kotník se prolomil dovnitř. K porušení vazů a šlach nedošlo, ale "pouze" se vnější úpony a svaly protáhly a ty vnitřní umáčkly.

Bylo tedy nutné Bowenovou technikou ošetřit vnitřní i vnější svaly a muž odcházel bez bolesti. Zní to jako pohádka s dobrým koncem. Tak nějak to opravdu bylo a jako bonus se bolest nevrátila.

Něco obdobného se stalo i mně, v pokročilém stupni těhotenství. Nerovný povrch, rychlá chůze, rozčílení a.... šup už to bolelo. Takže se slzami v očích brnkám, brnkám bolavý sval a druhý den je nožka o dobrou půlku lepší. Třetí den už nic neví. 

Tomu říkám Zázraky Bowena!

Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi zavolat +420724653150 a domluvíme podrobnosti.

Jsem tu pro Vás.