Jaké druhy masáží dělám?

Poznejte druhy masáží, které provádím

Před sebou máte seznam mých nejoblíbenějších technik, které ráda provádím pro jejich skvělé výsledky na tělech klientů.

  • Bowenova technika
  • Kraniosakrální terapie
  • Meridiánová masáž
  • Klasická masáž
  • Reflexní masáž chodidel
  • Těhotenská masáž
  • Lymfatická masáž
Nejoblíbenější a z mého pohledu nejúčinnější technikou je

Bowenova technika

Tato technika se může provádět přes oblečení. Čímž je pro mnohé jedince ještě žádanější. V pohodlném oděvu se klient položí na lůžko a terapeut přejíždí příčně přes svaly a tzv. brnká. Je to podobné jako hra na kytaru, kdy prsty přejedou kolmo přes každý sval a ten se rozechvěje. Proto se po přebrnknutí nechá dané místo chvíli odpočívat a pak se pokračuje dál. Při prvním ošetření bývá technika citlivá, ale pro svůj okamžitý účinek si své příznivce najde téměř okamžitě a klienti se kvůli dlouhotrvající úlevě rádi vracejí.

Právě touto technikou se úspěšně navrací pohyblivost ramen, odstraňuje se bolest hlavy, řeší bolesti zad, šíje, nebo lýtek. Také pomáhá při blokádách v SI skloubení, čas od času řeším přetížená třísla při nechtěném uklouznutí, nebo při přetížení atd.

Svoje nenahraditelné místo má po namožení, úrazech a při natažení svalů.

Délka:

60 minut

Cena:

550 Kč
Speciální technika tzv.

Kraniosakrální terapie

Je speciální technika, která se provádí přes oblečení.

Klient leží na zádech na velmi měkkém lehátku a jeho tělo prochází hloubkovou relaxací za dopomoci hudby.

Terapeut respektuje proudění tekutin centrálního nervového systému mezi lebkou cranium a kostí křížovou sacrum. Tzv. Kraniální tok.

Tento tok je velmi pomalý a o to důležitější pro každou buňku v těle. Tento tok umí terapeut vnímat, respektuje ho a svými jemnými doteky dopomáhá tělu k jeho plynulému pohybu.

Pokud v těle tento tok proudí harmonicky, tělo je vnímavé a naladěné správným směrem.

Délka:

60 minut

Cena:

550 Kč
Další velmi častou technikou je

Meridiánová masáž

Jde o velmi příjemnou a nebolestivou techniku, kdy se jemným tahem pro drahách na kůži snažím zharmonizovat vnitřní orgány, aby byly ve vzájemné rovnováze. Tato technika se provádí přímo na kůži, bez oleje.

Má veliký vliv na vnitřní rozladěnost, na imunitu, nebo bolesti svalů, které nemají jasnou příčinu. Při bedlivějším hledání totiž zjistíme, že dané místo souvisí s nespokojeností vnitřního orgánu..

Už několikrát jsem se setkala s případem tzv. žlučníkového záchvatu, který se projevil na bolavých svalech. Právě Meridiánovou masáží po dráze daného orgánu můžeme tyto bolesti tzv. rozehnat. Protože uvolníme blokádu energie, krve, nebo chcete-li Čchi. Vše se v této oblasti rozhýbe a bolest odejde.

Kam a za jak dlouho se vrátí záleží na klientovi a na tom, jak svědomitě bude dbát doporučení.

Délka:

90 minut

Cena:

800 Kč
Populární masáž s olejem na

Unavené svaly

Jde o práci s olejem, kdy se svými dlaněmi snažím rozmělnit zatuhlý sval. Pečuji vždy o tělo v komplexu. Tzn., že pokud někdo přijde s bolestí zad, beru v úvahu záda od kostrče až po první obratel - Atlas. Vše vleže, s maximálním uvolněním svalů. K hodinové masáži zařazuji i ramena, paže a dlaně. Dlaně jsou mnohdy zapomínanou částí těla, ale každý den dostanou velmi zabrat. Proto si zaslouží svoji pozornost.

Stejně tak chodidla. Celé dny nám slouží a jejich kvalita se odráží v páteři i ve vnitřních orgánech. Pokud nemáme pevnou a jistou chůzi, některé kroky pro nás v pozdějším věku mohou mít nepříjemné následky.

Takže změkčováním jednotlivých svalů chodidel se snažím obzvláště starším jedincům napomoci k samostatnější a jistější chůzi.

Délka:

60 minut

Cena:

550 Kč
Jako doplněk používám reflexní

Masáž chodidel

Ta se mi osvědčila jako zdroj informací při hledání bolestí a obtíží.

Chodidla jsou takovou mapou našich vnitřních orgánů, kdy nám napoví: kam soustředit naši pozornost a naopak, proč nás bolí konkrétní místo na chodidle, nebo nártu.

Tato technika mi velmi pomáhá k celkovému ošetření těla a k vytvoření si představy o jeho bez/problémovém fungování.

Tuto masáž samostatně nedělám. Slouží jako doprovodná technika pro celkové ošetření.

Délka:

60 minut

Cena:

550 Kč
Velmi příjemná a vděčná pro nadcházející maminky

Těhotenská masáž

Péče o nastávající maminky je jedna z nejvděčnějších činností. Protože pečujete o dva jedince zároveň a blaho maminky se okamžitě odráží na miminko.

Proto je hezké, když maminka při masáží prohlásí: „konečně spinká“. Bolavé svaly obzvláště v oblasti hýždí a kříže jsou v tomto stavu velmi časté.

Masáž provádím vleže na boku, při stabilizované poloze. Tak, aby byly svaly maximálně uvolněné.

Maminka v průběhu masáže strany střídá, aby pohodlí a samotná masáž měly co nejvěší efekt.

Délka:

60 minut

Cena:

550 Kč
Další z mých praktických zkušeností platí pro

Lymfatickou masáž

Ta je velmi žádoucí u těžkých nohou, při detoxikaci a získání lehčího pocitu ve vlastním těle. Je to velmi lehká a pomalá technika, kdy jemným hlazením se doprovází lymfa zpět, do krevního řečiště.

Pokud byla masáž prováděna správně se vždy pozná tak, že se plní močový měchýř a klient má potřebu jej vyprázdnit. Někdy i během masáže.

Pokud bychom poslouchali naši matku přírodu, ideální načasování lymfatické masáže by bylo v době úplňku a také na začátku masopustu.

Kdy tělo rádo "pustí" vše nepotřebné. Jinak je vhodná na podzim (pro zbavení se všeho nepotřebného, aby tělo na zimu zvýšilo svoji imunitu) a na jaře, aby se očistilo od zimní stravy bez vitamínů.

Délka:

120 minut

Cena:

1100 Kč

Jmenuji se Eva Kupilíková a v průběhu mého "mladého" života jsem zažila spoustu bolestí pohybového aparátu, které byly nepříjemné.

Tato moje nepohoda  mě vedla den co den k cíli. Hledala jsem, jak se bolesti zbavit a díky tomu jsem navštěvovala masérské kurzy, cvičení jógy, fyzioterapeuty,  různé "léčitele", bylinkáře a postupně sbírala informace, které nyní předávám.

Díky tomu, svým kientům ve velké části rozumím a také jim jejich bolesti věřím. To je moje veliká výhoda. Věřím jim a oni mi pomáhají hledat nápravu. Ptám se a zjišťuji. Toto zjišťování mě vedlo k postupnému zapisování.

Učím se chápat spojitosti mezi příčinou bolesti  a vhodnou terapii, ikdyž to není vždy jednoznačné věřím, že řešení existuje.