Jaké druhy masáží dělám?

Poznejte druhy masáží, které provádím

Před sebou máte seznam mých nejoblíbenějších technik, které ráda provádím pro jejich skvělé výsledky na tělech klientů.

  • Bowenova technika
  • Kraniosakrální terapie
  • Meridiánová masáž
  • Klasická masáž
  • Reflexní masáž chodidel
  • Těhotenská masáž
  • Lymfatická masáž

Adresa masérny: Jakubov u Moravských Budějovic č. 1, Kulturní dům

Nejoblíbenější a z mého pohledu nejúčinnější technikou je

Bowenova technika

Tato technika se může provádět přes oblečení. Čímž je pro mnohé jedince ještě žádanější. V pohodlném oděvu se klient položí na lůžko a terapeut přejíždí příčně přes svaly a tzv. brnká. Je to podobné jako hra na kytaru, kdy prsty přejedou kolmo přes každý sval a ten se rozechvěje. Proto se po přebrnknutí nechá dané místo chvíli odpočívat a pak se pokračuje dál. Při prvním ošetření bývá technika citlivá, ale pro svůj okamžitý účinek si své příznivce najde téměř okamžitě a klienti se kvůli dlouhotrvající úlevě rádi vracejí.

Právě touto technikou se úspěšně navrací pohyblivost ramen, odstraňuje se bolest hlavy, řeší bolesti zad, šíje, nebo lýtek. Také pomáhá při blokádách v SI skloubení, čas od času řeším přetížená třísla při nechtěném uklouznutí, nebo při přetížení atd.

Svoje nenahraditelné místo má po namožení, úrazech a při natažení svalů.

Délka:

60 minut

Cena:

700 Kč
Speciální technika tzv.

Kraniosakrální terapie

Je speciální technika, která se provádí přes oblečení.

Klient leží na zádech na velmi měkkém lehátku a jeho tělo prochází hloubkovou relaxací za dopomoci hudby.

Terapeut respektuje proudění tekutin centrálního nervového systému mezi lebkou cranium a kostí křížovou sacrum. Tzv. Kraniální tok.

Tento tok je velmi pomalý a o to důležitější pro každou buňku v těle. Tento tok umí terapeut vnímat, respektuje ho a svými jemnými doteky dopomáhá tělu k jeho plynulému pohybu.

Pokud v těle tento tok proudí harmonicky, tělo je vnímavé a naladěné správným směrem.

Délka:

60 minut

Cena:

700 Kč
Další z mých praktických zkušeností platí pro

Lymfatickou masáž

Ta je velmi žádoucí u těžkých nohou, při detoxikaci a získání lehčího pocitu ve vlastním těle. Je to velmi lehká a pomalá technika, kdy jemným hlazením se doprovází lymfa zpět, do krevního řečiště.

Pokud byla masáž prováděna správně se vždy pozná tak, že se plní močový měchýř a klient má potřebu jej vyprázdnit. Někdy i během masáže.

Pokud bychom poslouchali naši matku přírodu, ideální načasování lymfatické masáže by bylo v době úplňku a také na začátku masopustu.

Kdy tělo rádo "pustí" vše nepotřebné. Jinak je vhodná na podzim (pro zbavení se všeho nepotřebného, aby tělo na zimu zvýšilo svoji imunitu) a na jaře, aby se očistilo od zimní stravy bez vitamínů.

Délka:

120 minut

Cena:

1400 Kč
Populární masáž s olejem na

Unavené svaly

Jde o práci s olejem, kdy se svými dlaněmi snažím rozmělnit zatuhlý sval. Pečuji vždy o tělo v komplexu. Tzn., že pokud někdo přijde s bolestí zad, beru v úvahu záda od kostrče až po první obratel - Atlas. Vše vleže, s maximálním uvolněním svalů. K hodinové masáži zařazuji i ramena, paže a dlaně. Dlaně jsou mnohdy zapomínanou částí těla, ale každý den dostanou velmi zabrat. Proto si zaslouží svoji pozornost.

Stejně tak chodidla. Celé dny nám slouží a jejich kvalita se odráží v páteři i ve vnitřních orgánech. Pokud nemáme pevnou a jistou chůzi, některé kroky pro nás v pozdějším věku mohou mít nepříjemné následky.

Takže změkčováním jednotlivých svalů chodidel se snažím obzvláště starším jedincům napomoci k samostatnější a jistější chůzi.

Délka:

60 minut

Cena:

700 Kč
Jako doplněk používám reflexní

Masáž chodidel

Ta se mi osvědčila jako zdroj informací při hledání bolestí a obtíží.

Chodidla jsou takovou mapou našich vnitřních orgánů, kdy nám napoví: kam soustředit naši pozornost a naopak, proč nás bolí konkrétní místo na chodidle, nebo nártu.

Tato technika mi velmi pomáhá k celkovému ošetření těla a k vytvoření si představy o jeho bez/problémovém fungování.

Tuto masáž samostatně nedělám. Slouží jako doprovodná technika pro celkové ošetření.

Délka:

60 minut

Cena:

700 Kč
Velmi příjemná a vděčná pro nadcházející maminky

Těhotenská masáž

Péče o nastávající maminky je jedna z nejvděčnějších činností. Protože pečujete o dva jedince zároveň a blaho maminky se okamžitě odráží na miminko.

Proto je hezké, když maminka při masáží prohlásí: „konečně spinká“. Bolavé svaly obzvláště v oblasti hýždí a kříže jsou v tomto stavu velmi časté.

Masáž provádím vleže na boku, při stabilizované poloze. Tak, aby byly svaly maximálně uvolněné.

Maminka v průběhu masáže strany střídá, aby pohodlí a samotná masáž měly co nejvěší efekt.

Délka:

60 minut

Cena:

700 Kč

Jmenuji se Eva Kupilíková a v průběhu mého "mladého" života jsem zažila spoustu bolestí pohybového aparátu, které byly nepříjemné.

Tato moje nepohoda  mě vedla den co den k cíli. Hledala jsem, jak se bolesti zbavit a díky tomu jsem navštěvovala masérské kurzy, cvičení jógy, fyzioterapeuty,  různé "léčitele", bylinkáře a postupně sbírala informace, které nyní předávám.

Díky tomu, svým kientům ve velké části rozumím a také jim jejich bolesti věřím. To je moje veliká výhoda. Věřím jim a oni mi pomáhají hledat nápravu. Ptám se a zjišťuji. Toto zjišťování mě vedlo k postupnému zapisování.

Učím se chápat spojitosti mezi příčinou bolesti  a vhodnou terapii, ikdyž to není vždy jednoznačné věřím, že řešení existuje.

Docela často se stává, že u klientů řešíme citlivost kyčlí, hýždí a dalších svalů na jedné straně těla. Prvopočátkem je nerovné stání. 

Ikdyž si hlava dokáže s tímto rozdílem poradit, pánev a svaly kolem mají jiný názor. Natož pak meziobratlové ploténky.

Proto jim vždy zkontroluji jejich délku dolních končetin (DK) a pokud neměli v době růstu delší zranění (to by nemocná noha řešila své zranění a "zapomněla růst"), tak se z 90% dá stav delší končetiny vyřešit téměř ihned.

Po mém ošetření dostanou klienti instrukci na vlastní cvičení doma večer v posteli. Večer proto, aby se po celém dni sval uvolnil a mohl regenerovat. Popis cvičení je ke stažení vedle.

Můžete mi zavolat +420724653150 a domluvíme podrobnosti.