Každý den a každý klient je unikátní

Den co den se setkávám s klienty a s jejich bolístky.

Někdy je jejich příběh, nebo trápení opravdu unikátní.

Pro představu vás s některými, kterým pomohly masáže, seznámím...

Patrní ostruhy a křeče v lýtkách

Muž v aktivní fázi života mě navštívil s tím, že má těžké nohy. V noci ho trápí křeče v lýtkách a cítí se unavený. Při doteku jsem zjistila, že má chodila velmi tuhá a že všechny šlachy na nich jsou pro něj citlivé. Stejně tak měl citlivou i patu z vnitřní strany. Někdy je citlivá z vnitřní strany, jindy z vnější. V našem případě to nehraje roli. Vliv tohoto je v tzv. pronaci, nebo supinaci kotníku. (kotník dovnitř nebo ven).

Když jsem probrnkala všechny tři hlavy lýtkového svalu a úpony achilovky na patě, spolu s ploskou nohy.... bolest se po několika minutách zmírnila. Před odchodem zcela vymizela.

Toto je další "zázračný" klient. Není nad to, když se těla ošetřují včas!

Karpální tunel a bolesti celých dlaní

Přišla za mnou jedna zasloužilá babička, kterou v noci trápily bolesti celých dlaní. Čas od času jí  ostrá boelst vzbudila. Věděla hned, že je to ztuhlost šlach v Karpálním tunelu. 

Když jsem si "půjčila" její ruce, byly ztuhlé a v zápěstí cosi nepříjemně "chroupalo". Ošetřovala jsem tedy celou část ruky, hlavně od loktu k prstům. Tam jsem probrnkávala všechny šlachy a hodně jsem působila na svaly v dlani. Když jsem se po ošetření druhé ruky vrátila k té první, "chroupání" zmizelo. Paní prohlásila, že je to lepší. Ještě jsem dále ladila dlaně a i ty změkly. 

Není nad to, když se dílo daří. Jsem zastáncem toho, že je lepší zkusit vše pozvolna. Po dobrém a teprve když to nezabere můžeme říct, že jsme zkusili vše a můžeme dát volnou cestu nevratnému lékařskému zákroku.

Měsíc měla od zmíněných bolestí klid, až po namáhavé práci na zahradě se ji to opět vrátilo. Ale kadžý den bez bolesti se počítá.

"Mravenčení" rukou 

Ze svých zkušeností jsem začala rozlišovat mravenčení probíhající ve spánku ( v leže) a 

mravenčení denní (při práci a nevhodné poloze rukou).

moje zkušenost:

noční mravenčení - je to záležitost zejména svalů kolem lopatky, pod lopatkou a sval u podpaží, tzv. velký a malý sval oblý a svaly na lopatce.

mravenčení přes den - napříkad při jízdě na kole, nebo dlouhé řízení auta - je nutno hledat konkrtétní citlivé místo, ale většinou se mi potrvrdily svaly z přední strany ramene a paže. Přední deltový sval a jeho úpon

Ve svalech jsou  rozdílná místa "zatuhnutí" svalů a k tomu je nutné při řešení přihlížet. Aď už je to s omezením prokrvení jakkoliv, nejsem zastánce jedné diagnnozy: ucpaný Karpální tunel.

Myslím si, že je minimálně 7 míst, kde svaly tuhnou, bolí a mají vliv na konečnou rychlost průběhu krve a nervů. A pokud se každému místečku pověnujeme a ošetříme ho... to byl bylo, aby to nebylo lepší. Sama jsem si vyřešila 5 let nepříjemného spánku během jednoho dne nácviku kolegů na kurzu. Potíže se čas od času vracejí, ale nikdy ne do takové míry, jako dříve.

Kromě šikovných rukou masérů, je pro zlepšení stavu vhodné používat ještě správné civiky. 

1. cvik na uvolnění lopatek

2. cvik na uvolnění zápěstí a šlach v Karpálním tunelu

podrobný popis ošetření s návodem se dozvíte v eBooku Manuál maséra profíka

Žaludek, žlučník, nebo co tedy?

Nedávno se mi poštěstilo, že za mnu přišel pán s potížemi pod hrudní kostí.

Popisoval to jako takové divné chvění, snad křeče u žaludku. Vyděsilo ho to a rozhodl se jít za Gastroenterologem.

Po sondě do žaludku nic nenašli... Jak by taky? začátek a konec jeho potíží byl v napjatých svalech, které nesou vrchní část břicha.

Sama jsem to zažila při pokročiléím stupni těhotenství. Pokud je tělo namáháno (váhou, nebo námahou) někde se to dříve, či později ukáže. Po přebrnknutí měl pán  klid a to je důležité.

 

Jiný muž obdobnou bolest pociťovl každý večer, po namáhavé práci. Začalo to ode dne, kdy si narazil hrudník.

Svaly pod hrudním košem a kolem pupíku měl natolik ztuhlé, že se jejich napětí vždy připomnělo. Stačilo svaly správně "probrnknout" a byl zase jako na "novém" světě!

 

Snížení hladiny cukru v krvi u prokázané cukrovky

Čerstvá důchodkyně měla očekávání, že jí pomohu s cukrovkou. Její hodnoty i přes podávání inzulínu a přísné dodržován diet a návyků spojených s pohybem se nijak nelepšíly.

Před lékaři vypadala jako "lajdák", se svojí neustále zvýšenou hodnotou cukru v krvi.

Nevzdávala se a zkoušela pro zlepšení svého stavu co se dalo. Po návštěvě u mě a "probrnkání" celého těla mi po týdnu hlásí: "já to nechápu, nic jsem nezměnila a je to výrazně lepší!"

Ještě jsme pro jistotu nasadily čaj z Borůvkového listí vždy před snídaní a život je veselejší, když máte cíl!

 

 

Třísla fotbalistů

Mladí sportovci chtějí udělat něco pro své zdraví a ono se to vždy nepovede.

Tím, jak často stojí na svých nohách, běhají a kopou do míče se časem ukáže, kdo má jaký základ.

Základem, mám na mysli funkčnost osatních svalů v těle. Protože  nestabilita například v kotnících, achilovce a potom v kyčlích se právě tady ukazuje. A rčení: "Tak dlouho se  chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Se časem vyklube v nějakou bolest. Naštěstí je k tomu všemu cesta. Ale  moje ruce nedosáhnou všude a proto se o tyto zkušenosti dělím.

Někdy oprava těchto míst je "mládeži nepřístupná" protože třísla, která jsou až na vnitřní straně stehen jsou blízko intimních partií. Takže po vzájemné domluvě a s nejvyšší opatrností přebrnkávám Bowenovou technikou svaly uložené od stehenní kosti na sponu stydkou. Je to pro ně citlivé, ale po rozdýchání je nepříjemnost pryč. A už žádná namožená, nebo natržená třísla, dlouhé bolesti po tréninku. Ví kde mě najdou a já vím, kdy mají další zápas.!