Jsem masérka tělem i duší, pro tělo i duši. Jsem také máma 4 bystrých dětí.

 

Obě moje role plním celým svým srdcem a poměrně často mám možnost je sloučit.  Téměř denně mi chodí podněty k zamyšlení, nebo ke hledání odpovědí na mé otázky. Například mě děti zaměstnávají tím, že je bolí hlavička, bříško, nebo že uklouzli na ořechu a bolí je kolínko… Díky letité praxi v masérně si s těmito událostmi poradím ve velmi krátkém čase a jsem opravdu MOC ráda, že dokáži dětem pomoci bez podpůrných medikamentů, nebo stresujících návštěv v lékařských zařízeních.

Někdy pomáhám i jejich kamarádům, protože mi moje děti dělají ve škole reklamu 😊.  Stejně tak jako moje děti, mi volají klienti s obdobnými potížemi i pro svoje děti. Ať jde o bolesti hlavy, vrzání zubů, ztuhlá krční páteř, nebo třeba mravenčení prstů… Potíže bývají z většiny případů jako mávnutím proutku pryč.  A když nezmizí, alespoň se zmírní jejich průběh. Protože když je něco letitého, tak to neodejde hned.

Odchod některých klientů končí slovy: kdy můžu zase přijít? Nebo, můžu objednat i…? Za jejich důvěru jsem velmi vděčná a nabývám z ní pocitů, že jsem na svém místě.

Vypracovala jsem se k tomu, že znám nejčastější bolavá místa lidského těla. Dokáži vydedukovat příčinu vzniku a našla jsem opravný mechanizmus, který na klienty aplikuji, aby k bolestem znovu nedocházelo. Učím je cviky ke zlepšení jejich stavu a udržení si stavu pohodlí. Oni tak za mnou chodí v pravidelných intervalech na udržení svěžesti, nebo je mnohdy vidíme až po měsících. Dříve zkrátka není potřeba.

Před rokem 2015 tomu ale bylo jinak. Ještě mám v živé paměti, jak jsem si myslela že rekvalifikační kurz stačí k tomu, abych uměla odstranit bolest. Jak jsem mistr světa, spása všech bolestí, masér!  Pak přišla krutá realita. Rodina mi řekla, bolí to pořád, ale díky za snahu. A já zjistila, že s takovýmito výsledky si přeci nemůžu otevřít masérnu. Kdo mi do ní bude chodit? Vždyť to skoro nikomu nepomáhá!

Demotivovaná masérka, která neuměla nic jiného, než perfektně aplikovat vše naučené z rekvalifikačního kurzu

Hledala jsem jiné zaměstnání, zkoušela, co se dalo, ale osobní spokojenost ani uspokojivé finance nepřicházely. Čas od času přišel nějaký známý, abych mu vyřešila bolístku a někdy to dopadlo dobře, jindy už tak moc ne. Bylo to jen díky za ochotu, ale pořad to tam je... Na jeho těle jsem nacházela něco, co na zdravých tělech kolegů z kurzu nebylo. A tak jsem hledala další a další kurzy. Utrácela za ně čas i peníze a snažila se pro blízké najít východisko a zjistit, jak se to teda dělá, aby ta bolest utekla. To se dařilo metodou pokus – omyl. Mnohdy se stávalo, že to, co jsem momentálně řešila bylo složitější než modelové potíže zmiňované na kurzech. Každého složitějšího klienta jsem konzultovala s lektorem a připadala si jako úplné trdlo, které nic neví. Tak jsem dál četla, hledala, trávila hodiny a hodiny na společných setkáních s kolegy, lektory a některá útočiště se ukázaly jako odbočka od mé původní myšlenky…

Od roku 2016 se stal zlom a náhodou mi přicházeli lidé z vesnice. Dozvěděli se, že masíruji a já tím byla příjemně nucena hledat si provozovnu. Objednávky se hromadily. Lidé si o mě říkali a mě se začalo vše nastudované spojovat. Dávala jsem to do praxe na různá těla a víc a víc mě to směrovalo tam, kde jsem dnes.

 

Klienti mi dávali zpětnou vazbu

Tím, že mi klienti dávali zpětnou vazbu pomáhali mě i sobě najít to správné, co jim pomůže. V dnešních dnech už mě málo co překvapí. Dokonce i moje vlastní úrazy, bolesti svalů v těhotenství, nebo namožení svalů po práci dokáži vyřešit pohodlně, rychle a funkčně. Pokud přijde něco nového, naskakují mi možné způsoby řešení a spolu s klientem dáme dohromady nějaké východisko. Pak přijde druhý, třetí s obdobnou záležitostí a ono to zafunguje i tam. To je pak skvělý pocit. Říkám si dobrá práce, funguje to!

K tomu, aby to „naskakovalo“ i vám a dokázali jste pracovat podobně a hledat tu pravou příčinu, vám nabízím svoji pomoc.

Je toho mnohem víc, a proto vás prostřednictvím blogu, eBooku a sledování mé FB stránky Cesta k funkční masáži, zvu k vaší profesní změně, která odstartuje vaše osobní úspěchy. Pokud se vám tento plán líbí, dejte mi vědět. Mě samotné zjištění několika skutečností, o které se touto cestou dělím, pomohlo navýšit počet spokojených zákazníků. Tak proč by to nepomohlo i vám?

Moje radost ze života se s každým spokojeným klientem stupňuje a ukazuje mi to, že jsem na správném místě.

A proto, že jsem se k dnešním zkušenostem dostávala poměrně zdlouhavě a složitě, tak bych Vám tuto moji zkušenost chtěla předat více přímo. Rychleji, bez výmolů, slepých cest a strašidelných lesů.

 

Proto jsem vytvořila eBook za jedním jasným účelem. Předat vše co jsem se v praxi naučila. Zpřístupnit, a hlavně zjednodušit fyzioterapeutické informace masérům, aby byly pro maséry srozumitelné a mohly pomocí nich také pomáhat. My maséři máme oproti lékařům a fyzioterapeutům jednu velikou výhodu.

Motivace pomoci bližním a šikovné ruce, které svým dotykem chtějí ulevit od bolesti. Lékaři a fyzioterapeuti mají velmi široké znalosti o funkci lidského těla. Ale my máme zase citlivé prsty, které bolest umí najít a dotykem jí sprovodit ze světa.

S jejich znalostmi, zaměřenými našim směrem bude vaše práce zacílená = úspěšnější.